Jakou roli bude hrát ENERGIE v nastupující společnosti? Seminář s profesorem Peterem Staňkem.

19. 4. 2023 se v sídle Vědecko-technické společnosti konal seminář „Role energie v nastupující společnosti“, na kterém vystoupil ekonom a světově uznávaný prognostik Peter Staněk a naši přední experti na energie Pavel Janeček, Ivan Noveský a Hynek Beran.

Proč máme tak neúměrně vysoké energie na které jsme dobrovolně nepřistoupili? Jaká jsou východiska z energetického diktátu západu? Proč selhal regulační úřad a jak se bude vyvíjet situace s energiemi v budoucnosti? Díky odchodu od jádra a boji za „zelenou“ Evropu nejspíš všichni zezelenáme. Díky předpokladu zastavení tranzitu v roce 2024 se naskýtá otázka: Odkud vezmeme plyn? Evropská unie nemá dlouhodobé kontrakty. Katar a Alžírsko oznámili, že jsou již na stropu těžby, takže dovoz od nich nečekejme. Více než 75 % veškerých tankerů vlastní Rusko a Čína.

Co nás tedy čeká na podzim? Co bude pohánět náš průmysl a osobní dopravu v následujících letech? Jestliže nebude fungovat průmysl, nebudeme potřebovat energii. Zní to sarkasticky, ale to je holý fakt. De-industrializace Evropy ve jménu Green Dealu s námi totiž nepočítá. Jak trefně poznamenal energetický expert Pavel Janeček „Zelená energie a Green Deal fakt funguje! To není vtip. Ale musí nás být na světě jen deset procent“.

Podobné příspěvky